kolmapäev, 9. november 2022

Kõrvitsa-porgandivorm läätsedega1 väiksem kõrvits (kooritult ja puhastatult sai suuri kõrvitsatükke kuhjaga 3 l kausitäis)
10 porgandit
3 väikest sibulat
250 g punaseid poolitatud läätsi (Rimi)
2 pk (a`500 g) tomatipastat
8 spl kikerhernejahu

Viilutasin kõrvitsatükid õhukesteks viiludeks, kokku tuli peaaegu kaks 3 l kausitäit


Porgandid viilutasin köögikombainis õhukesteks viiludeks.

Katsin sügava ahjupanni küpsetuspaberiga. Sinna peale panin 1/4 kõrvitsaviiludest, raputasin üle roosa himaalaja soolaga. Sinna peale panin pool porganiviiludest, raputasin peale veidi soola ja niristasin porganditest üle mõne õlitriibu.


Porgandite peale panin teise neljandiku kõrvitsaviiludest, raputasin üle soolaga. Nüüd valasin 500 g pakk tomatipastat kaussi, maitsestasin roosa soola ja Meira grillmaitseainega. Ühe paki toamtipasta hulka segasin 4 spl kikerhernejahu, lootuses, et jahu tõmbab endasse köögiviljadest eralduva vedeliku. Toimis.


Saadud seguga katsin pannil olevad kõrvits-porgand-kõrvits kihid. Segasin kergelt pealmist kõrvitsakihti, et tomatisegu pääseks ka allapoole.Pesin pool pakki (250 g) punaseid läätsesid sõelal voolava vee all ning panin keema ja keetsin 10 minutit. 


Seejärel valasin keedetud läätsed sõela peale
ja lusikaga tõstes katsin ahjupannil tomatikihi läätsedega.
Tükeldasin sibulad ja praadisin vähese õliga. Praetud sibulad segasin teise paki tomatipastaga, mille sarnaselt esimesele pakile segasin soola ja grillmaitseainega ning 4 spl kikerhernejahuga. See jäi ootele kõige pealmisele kihile panekuks.
Pannil olevale läätsekihile panin peale kolmanda veerandi kõrvitsaviiludest ehk siis pool praeguseks alles olevatest kõrvitsatest, sinna peale ülejäänud porgandid ja siis viimased kõrvitsaviilud. Mõlema kõrvitsakihi ja porgandid raputasin eraldi kergelt üle soolaga ja porganditele niristasin kergelt veidi õli.


Katsin vormiroa tomatipasta-kikerhernejahu-sibulaseguga.

Küpsetasin 200 kraadises ahjus  ülevalt teises vahes 35 min programmiga, kus ülevalt ja alt küpsetamisele lisaks töötab ka ventilaator.Vormitoit oli maitsev
Pealmine kiht ehk siis tomatipasta segatult kikerhernejahuga tekitas ühe sööja arvates juustuse maitse. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar